Yönlendirmeler & İsimlikler

Yönlendirme

Kamuların ortak kullanım alanlarında park ve iş merkezleri gibi birden fazla alanda tercih edilen ve yönlendirmek amacı ile kullanılan tabelalara yönlendirme levhaları denir. Aynı zamanda fabrikalarda, iş merkezlerinde, holdinglerde, ofislerde, okullarda, hastanelerde, buna benzer tüm resmi daire kapılarında yönlendirmeler tercih edilir.

Bu tabela çeşitlerinin geneli alüminyum levhadan elde edilir. Mesela birinci katta 50×70/ 70×100 cm gibi normal ölçülerde yönlendirme tabelaları asılır. Bu tabelalarda kullanılan malzeme kalitesine göre fiyat belirlenmesi yapılır. Bu malzeme çeşitleri alüminyum ve vinil olabileceği gibi polikarbon da olabilir.

Yönlendirme tabelaları iç ve dış mekan olarak iki gruba ayrılır. Dış mekan yönlendirme levhaları; reklamı yapılacak olan sokak ve cadde başlarında olacağı gibi, alışveriş merkezleri girişlerinde de yer alır. Tabelalar da istenilen amaç göz mesafesinde olup istenilen yere zaman kaybı yaşanmadan varılmasıdır.

İç mekan yönlendirme reklamları: istenilen amaç iş yeri ya da ofislerin daha düzenli olmasını sağlamak. Örneğin müdür odası arandığında yönlendirme levhaları sayesinde zaman kaybı olmadan bulunur. İç mekan yönlendirme levhaları ofis, plaza ve iş merkezlerinin kurumsal bir yapıya sahip olmasını sağlamaktır.

Yönlendirme işlemlerinde display ürünlerden de faydalanılmaktadır. Bu nedenden dolayı şık ve estetik görüntü elde edilmektedir. Yönlendirme tabelaları adres bulma konusunda yaşanan zaman kayıplarının önüne geçer. Yönlendirme tabelaları sayesinde istenilen alan kolaylıkla bulunur.

İsimlikler

Anlam olarak üzerinde açıklayıcı, tanıtıcı, belirleyici, yön gösteren levhalara kapı isimlikleri denir. Bu nedenden dolayı kapı isimlikleri birçok alanda karşımıza çıkar. En çok tercih edilen yönlendirme tabelaları kapı isimlikleri olarak karşımıza çıkar. Nedeni ise iş yerlerinde zorunluluk teşkil eder. Bir adresi ararken kolaylıkla bulmamızı sağlar. Kapı isimlikleri günlük hayatta bizim için değerli olan zaman kaybının önüne geçer.

Kapı İsimliklerinin Genel Özellikleri

Kapı tabela veya isimlikleri sadece yönlendirme tabelası olarak sınırlı değildir. Genellikle şirket, Ofis ve holdinglerde kapı tabelaları istenilen odayı kolaylıkla bulmamızı sağlar. Kapı isimlikleri müdür, müdür yardımcısı, memur, hastanedeki bölümler ve resmi dairelerde çalışanların bölüm ayrımı yapabilmesini sağlar. İstenilen bölümü ya da odayı bulmak için danışmaya sorma ihtiyacı duymadan bulmanıza yardımcı olur.

Kapı İsimlikleri Nasıl Yapılır?

Kapı isimlikleri gümüş bir basit tabela olsa da, yapımı ve fikir adımı sanıldığı kadar da basit değildir. Kapı isimliklerinde model, renk, desen ve çeşit sanıldığından daha fazladır. İsimliklerin kullanılacağa yere göre iç mimarisi ve renk düzeni belirlenir. Kullanılacak olan tabelaların kalitesi ve kullanım amacına yönelik yapılması zorunludur.

Yönlendirme ve isimlikler

Yönlendirmeler & İsimlikler Sıkça Sorulan Sorular

Yönlendirme levhaları park ve iş merkezleri gibi birçok alanda aranılan yerin bulunması amacıyla yönlendiren levhalara denir.

Yönlendirme levhaları aranılan yerin hızlı bir şekilde bulunmasını sağlar. Böylelikle zamandan zaman kaybı yaşanmamış olur.

Kapı isimliği anlam olarak açıklayıcı, tanıtıcı, yön gösteren levhalara verilen isimdir. İnanların kolaylıkla aradığı herhangi bir yeri bulmasına kolaylık sağlar.

Kapı isimlikleri genellikle müdür, müdür yardımcısı, memur, hastanedeki bölümler ve resmi dairelerde kullanılır.