Uv Baskı

Dijital reklam alanlarında sürekli tercih edilen bu baskı tekniği, Uv baskı mürekkebin kağıt, yapışkan malzeme, kaplama, alüminyum ya da akrilik malzemeye çarpar çarpmaz ultraviyole ışınları tarafından hızlı bir şekilde kurutularak yapılan baskı çeşidine denilmektedir. Uv baskı yazıcı ile uyum sağlaması amacıyla her alana uygulanabilir bir baskı uygulamasıdır.  Teknolojinin ulaştığı her alan gibi dijital baskı alanında da sıklıkla tercih edilen reklam çeşitlerinden biridir. Bu baskı çeşidi kuruması zor olan bütün baskıların kısa zamanda kuruyarak hazır hale gelmesini sağlar. Baskı renginin istenilen renkte olması için en kaliteli sonuçları veren uv baskı dayanıklı olması ve renk canlılığı bakımından büyük avantaj sağlar.

Kısaca avantajlarından bahsedecek olursak;

  • Uv baskı dayanıklı ve esnektir.
  • Hızlı kuruma zamanına sahiptir
  • Yüksek baskı kalitesine sahiptir.

Kurumasının zaman aldığı baskı modellerinde uv baskı işlemini tercih etmek işlerinizi kısa sürede çözmenize yardımcı olur. Dijital baskı reklam çözümleri ile marka bilinirliğiniz artacak hedeflediğiniz müşteri kitlenize hemen ulaşabileceksiniz.

Uv Baskı Kullanım Alanları Nerelerdir?

Dijital baskı uygulamalarının en çok tercih edilen ürünü olan baskı çeşidinin kullanım alanı geniş bir yelpaze içerisinde yer alır. En çok ambalaj ve etiket alanında kullanılır. Baskı alanında profesyonel firmalardan aldığınız ürünler size uzun ömürlü bir kullanım olanağı sağlar. Metal, pvc malzeme, ahşap plaka, tekstil gibi alanlarda sıklıkla tercih edilir. Bu baskı işlemini yaptırmak için firmalardan alacağınız fiyat teklifleri m² ölçülerine göre farklılık gösterir. Uv baskının geleneksel baskı seçeneklerinden daha fazla kullanıldığına değinecek olursak hızlı kurutma tekniği bununla birlikte üretim seriliğini arttırdığı ile alakalıdır. Geleneksel baskı yöntemini tercih etmek yerine uv baskı tekniğini tercih ederek uzun vadeli ve kaliteli bir ürün elde edebilirsiniz. En kaliteli reklam çözümleri günümüzün rekabet problemleri ile baş etmenin en basit yoludur. Gözle görülen her alanda tercih edilen baskı seçenekleri ile başarıyı yakalamak çok kolaydır.

fuar stand baski

Uv Baskı Sıkça Sorulan Sorular

Uv baskı mürekkebin kağıt, yapışkan malzeme, kaplama, alüminyum ya da akrilik malzemeye çarpar çarpmaz ultraviyole ışınları tarafından hızlı bir şekilde kurutularak yapılan baskı çeşidine denilmektedir.

Teknolojinin ulaştığı her alan gibi dijital baskı alanında da sıklıkla tercih edilen reklam çeşitlerinden biridir.

Uv baskı mürekkebin kağıt, yapışkan malzeme, kaplama, alüminyum ya da akrilik malzemeye çarpar çarpmaz ultraviyole ışınları tarafından hızlı bir şekilde kurutularak yapılır.

Uv baskı avantajları şunlardır; uv baskı dayanıklı ve esnektir, hızlı kuruma zamanına sahiptir, yüksek baskı kalitesine sahiptir.