Haberler

Baskının Tarihi – Üçüncü Bölüm: 21.Yüzyıl Kronolojisi

2000- Cortina susuz ofset baskı ve NexPress ortaya çıktı. Basın üreticileri için drupa inanılmaz bir başarıdır. Heidelberg ve Manroland gibi büyük satıcıların birçoğu benzeri görülmemiş sayıda satış gerçekleştirdi.


NexPress (aşağıda gösteriliyor) dijital baskı makineleri arasında Heidelberg ve Kodak’ın ortak bir girişimi olarak ortaya çıktı.

2001- HP, Indigo’yı satın aldı.

2002 –Mart ayında Belçika elektronik uzmanı Punch, bu ayın başlarında iflas ilan edilmiş Xeikon’u satın aldı. Diğer istekliler Manroland ve Yam Internationa idi.

2003- Ofset baskının düşüşe geçti. Sayfa katlamalı ofset baskı gelirlerinin toplam hacmi on yılın en düşük noktasına ulaştı. 2007 en iyi yıl olacaktır.

2004- Heidelberg düz ofset baskı makinesine odaklandı. (sheet-fed offset press). Heidelberg, web basın bölümünü Goss’a ve NexPress dijital kolunu Kodak’a sattı.

2005- Konica Minolta ve Canon dijital baskılar çıktı. Konica Minolta Bizhub ve Canon Imagepress’in piyasaya sürülmesi ile dijital baskı pazarı genişledi.

2007- Espresso Kitap Makinesi, Xerox WorkCentre 4112 gibi bir yazıcıyı bir harmanlama, bağlama ve kesme ünitesi ile birleştiren isteğe bağlı bir baskı sistemidir. Kapaklar için küçük renkli bir yazıcı kullanılır. EBM, 300 sayfalık bir kitabı 4 dakika içinde yazdırabilir.

2008- Baskı endüstrisi finansal krizden dolayı çok zorlandı. Dünya çapında ekonomik bir gerilemeye yol açan bu finansal kriz, baskı endüstrisine baskı yaptı. Dolayısıyla genel baskı hacmi önemli ölçüde düştü. Gazete endüstrisi ise en çok kağıt fiyatlarının yükselmesi, reklam gelirinin düşmesi ve web’den rekabetin artması nedeniyle en çok zarar gören endüstri oldu.

2009- Mali kriz devam ederken Amerikan Ormancılık ve Kağıt Derneği’nin tahminlerine göre gazete kağıdı üretimi 2009’da% 30, dergi basımı ise% 25 düştü. Folio, 596 derginin ABD pazarından çekildiğini bildirdi. Heidelberg, hayatta kalabilmek için 300 milyon Euroluk devlet kredisi başvurusunda bulunmak zorunda kaldı.

Kaynak: https://www.prepressure.com/printing/history

 

Etiketler:

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!