Tente & Şemsiye

Tente & Şemsiye

Tenteler son dönemlerde kanunlar gereği mecbur tutulan sigara, nargile gibi tütün ürünlerinin  içilmesi için açık alan oluşturmak adına kullanılan sistemlerdir. Normal şartlarda kapalı alanlarda tütün ürünlerinin içilmesi yasaklandığı için tente sistemleri sayesinde dükkanın, kafenin, restoranın üst kısmı açılıp kapatılarak bu yasağa uygun hale getirilmektedir.

İki tarafa ve tek tarafa doğru açılan tente çeşitleri de mevcuttur. Çift kısımlı tenteler ise sağa ve sola doğru açılmaktadır, bir ayaklı mekanizma üzerine kuruludurlar. Sabit tente sistemleri ise; sıklıkla kafelerde tercih edilir, sık açılıp kapanmayan sistemlerdir.

Tente, hem dekorasyona katkı sağlamak hem de konfor sağlamak amacıyla kullanılır. Yaz aylarında güneşten korunmanızı sağlar. Kışın ise yağmurdan korunmanızı sağlar. Tenteler branda ismi verilen kumaşlarla kaplanırlar. Tenteler farklı formlarda imal edilip tasarlanmaktadır

Tente Kullanım Alanları

  • Organizasyon alanları
  • Çadır alanları
  • Araç koruyucular
  • Sezonluk işletmeler
  • Turistlik işletmeler
  • Cafe restorant bar
  • Fırınlar
  • Çay salonları
  • Kahvehaneler

Tenteler birçok alanlarda farklı amaçlarda kullanılmaktadır. Kullanıldığı alana dekoratif olarak da katkı sağlar.

Şemsiye

Şemsiye yaz aylarında sıcaktan, kış aylarında ise yağmurdan korunmamızı sağlar. Dekorasyon açısından da güzel görüntü sağlar. Keyif yapacağınız alanların dekorasyonuna da katkı sağlar. Genellikle bahçeli evlerde tercih edilen şemsiyeler, ekonomik ve ergonomik ürünlerdir. Çevre dostu malzemelerden üretilen şemsiyeler sadece bahçelerde değil, kafe, restoran gibi alanlarda da oldukça sık tercih edilir. İstenilen renk ve boyutlarda üretilen ürünler mekanınızın dekorasyonuna da katkı sağlayacaktır.

Şemsiye Kumaşı Özellikleri

Şemsiyede kullanılan kumaşlar yerli iplik olan polyesterden elde edilir. İthal olan şemsiye kumaşları ise pamuklu akrilik ve olefın kumaşlarında üretilir. Dayanıklı olmasından dolayı dış mekanlarda kullanılır. Özellikle bahçe, havuz ve restoran şemsiyelerinin üretiminde kullanılır. Şemsiye üretiminde kaliteli ürünler kullanılmaktadır.

Pamuklu şemsiye kumaşları güneş ışınlarını engeller ve serin olmasını sağlar. Polyester ve sentetik içermeyen şemsiye kumaşları sıvı geçirmezlik özelliğine sahiptir. Uzun yıllar kullanımı mümkün olan bu kumaşların, farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır.

Şemsiye Kumaşı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Şemsiye kumaşı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri kumaşta renk ve kullanım ömrünün uzunluğudur. Pamuklu olan kumaşlar, polyester iplikten üretilen kumaşlara göre daha sağlamdır. Polyester iplikten üretilen kumaşlar güneş ışınlarına maruz kaldığında renklerinde solma meydana gelir. Fiyat olarak da uygundur. Bu nedenden dolayı çokça tercih edilir.

tente ve semsiye

Tente & Şemsiye Sıkça Sorulan Sorular

Tente genellikle sigara içimine kapalı olan alanların yasa uygun hale getirilmesi için, kafe ve restoranlarda kullanılır.

Tente bahçe ve teraslarınız da güzel bir görüntü sağlar. Dekorasyon açısından da bahçelerinizde dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Renk seçenekleri ile de dekorasyondaki uyumu yakalarsınız.

Kafe ve restoranlarda sıklıkla tercih edilir. Yazın sıcaktan kışın ise yağmurdan korunmanızı sağlar.

Şemsiye kumaşı yapımında kaliteli malzemeler kullanılır. Şemsiye yapımında kullanılan malzemeler şunlardır; polyester, pamuklu akrilik ve olefın’dır.