Parapet Baskı

Parapet baskı çeşitleri teras, çatı, balkon ve pencere önlerinde mimari nedenlerden dolayı uygulanan dar ve kısa çıkıntılardır. Kelime kökeni İngilizce olan parapet, Türkçede korkuluk anlamına gelmektedir.

Parapet baskı, reklam sektöründe de sıklıkla karşılaşılan bir kavram olduğundan inşaat parapet reklamları konusunda hizmet veren firmamız en kapsamlı ve güvenilir çalışmaları gerçekleştirmektedir.

İnşaat çevresini kapatmak amacı ile kullanılan parapet baskı, reklam sektöründe “set çekmek” amacı ile tercih edilir. Bu tür alanlarda iş güvenliği tedbirlerinin alınması gerektiğinden parapet baskı uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Parapet Kaplama Nasıl Yapılır?

İnşaat çevresinde belirlenen yükseklik ve uzunlukta ilk olarak metal çerçeveler yapılmaktadır. Ayrıca belirli aralıklarla çukur hazırlanarak bu çukurlara taşıyıcı betonlar konulmaktadır. Daha sonra taşıyıcılara imal edilen profiller de montajlanmaktadır.

Asıl önemli olan durum ise, parapet baskı hizmetlerinin nasıl alınması gerektiğidir. Firmamız dijital baskı konusunda uzun yıllardır hizmet sunmakla beraber parapet kaplamalar için de projelere uygun çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Parapet Tabela Hizmetleri

Firmamız uzun yıllardır kaliteli ve profesyonel bir şekilde dijital baskı çözümlerini talep edilen sürede üretmekte ve müşterilerine zamanında teslim etmektedir. Bununla birlikte her tür tabela ile parapet baskı uygulaması için kaliteli malzemeler kullanarak müşteri memnuniyetini sağlamaktayız.

Çoğunlukla reklam sektöründe kullanılan tabela çeşitlerinden biri olan parapet tabelaların kullanım alanları da farklıdır. Bu tabelalar genelde restorasyon ve inşaat alanlarında reklam tabelası işlevi görmektedir. Haliyle kullanılan perdelerin üst kısmına istenen binanın reklamları ve tanıtımları eklenebilir.

Restorasyon ve inşaat alanları, parapet tabelayla çevrildikten sonra geniş bir reklam kitlesi oluşturulabilmektedir. Sadece dış alanlarda kullanılan bu tabelalar ayrıca çekici olmalı ve hava koşullarından etkilenmemelidir.

parapet baskı

Parapet Sıkça Sorulan Sorular

Parapet, çatılarda, balkonlarda, endüstriyel yapılarda, köprü yapımlarında ve gaz ile elektrik tesisatlarının duvarda oluşturduğu çirkin görüntüyü engellemek için kullanılmaktadır.

Parapet, genellikle XPS köpük, EPS köpük beton mermer mozaik taş metal tuğla gibi malzemelerden üretilir.

Parapet, çatı cephe birleşiminde bitişi sağlamak, izolasyon detayını kapatmak,mimari bir estetik sağlamak ve çatı eğimini gizlemek için tercih edilmektedir.

Parapet, çok çeşitli malzemelerden yapılmasına rağmen, en yaygın olarak XPS köpük ile EPS köpük parapet kullanılmaktadır. Özellikle de çatı parapetleri yapımında kullanılırlar.