İş Güvenlik Levhaları

İş güvenliği levhaları, çalışan kişilerin güvenliklerini sağlamak için uygulanan tabela çeşitlerinden biridir. Çalışanların dokunmamaları gereken tehlikeli yerlerin belirlenmesini ve güvenliklerini sağlayan levhaların hizmetini almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İş sektöründe genellikle çalışanların bilinçlendirilmesi ve uyarılması için kullanılan iş güvenlik levhaları, kamu kuruluşları, topluma açık alanlar ile özel işletmelerde belirli özelliklerin üzerine çıkıldığı zaman kullanılmaktadır.

İş ortamların zorunlu olarak bulunması gereken materyaller arasında yer alan iş güvenlik levhaları, çalışanlara kolaylık sağlamaktadır. iş güvenlik levhalarının olmadığı alanlar iş hukukuna aykırılık teşkil eder.

Can sıkıcı durumların önüne geçmek için cismin üzerine tehlikelidir ya da dokunma gibi ibareler yer almaktadır. Aksi halde çalışanlar bu cismin ne olduğunu bilmediklerinden tehlikeli hareketlerde bulunabilirler.

İş Güvenlik Levhaları Renkleri ve Anlamları

İş yeri güvenlik levhalarının kullanımının en etkili sonuçları ile kişiler daha dikkatli davranmaktadır. İş yeri güvenlik levhalarının renkleri ve anlamları şu şekildedir;

  • Kırmızı: Yasak işareti anlamının dışında tehlikeli hareket ya da davranış anlamına gelmektedir. Diğer anlamı ise yangınla mücadele ya da tehlike alarmı demektir.
  • Sarı: Dikkatli ol, önlem al anlamına gelmektedir.
  • Mavi: Zorunluluk işareti anlamına gelmektedir.
  • Yeşil: Acil kaşış, tehlike yok ya da ilk yardım işareti anlamına gelir.

Sinyal aygıtları ile işaretler işlevsel niteliklerini korumak için düzenli olarak temizlenmeli, bakım ve kontrolleri yapılmalıdır. Yapılacak olan işin ya da hareketin başlayacağı anlamına iş güvenliği levhaları denir.

İş Güvenliği Levhası Fiyatları

İş hukukuna uygun davranmak için iş güvenliği levhaları kullanımına özen gösterilmesi gereklidir. İş güvenliği levhası fiyatları adet sayısında değişiklik gösterdiğinden dolayı net olarak belirlenmemektedir.

İş güvenliği levhaları hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bizleri arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kanvas tablo

İş Güvenlik Levhaları Sıkça Sorulan Sorular

İş güvenliği uyarı levhaları çalışanların işletme ortamında güvenliklerini sağlamaktadır.

İş güvenlik levhaları herhangi bir yer fark etmeden kamu kurulları, topluma açık alanlar ile özel işletmelerde belli özelliklerin üstüne çıkıldığı zaman kullanılmaktadır.

Çalışanların can güvenliklerini korumak için tercih edilmektedir.

İş güvenlik levhaları fiyatı adet sayısında değişiklik gösterdiğinden dolayı net bir şekilde belirtilmemektedir.