Bröşür

Firmaların ürün tanıtımlarında sürekli kullanılan baskılı materyallere bröşür denir. Aklınızdan geçirdiğiniz hedef kitlenin yaptığınız hizmetten ve ürünlerinizden bilgi sahibi olup sizi seçmelerine neden olacak reklam ürününe bröşür denir.

Müşteri kitlenize ilk olumlu etkiyi sağlamaya yardımcı olacak bir matbaa çeşidi olan bröşür, kalitesi ile firmalarınızın müşterin gözündeki olumlu izlenimi belirlemektedir. Bröşürler firmalar ile alakalı olarak tanıtımını yapmak istediğiniz tüm ürünleri kapsar. Ürün ve hizmetleri farklı farklı içermektedir.

Olası bir hizmet veya ürün için tercih edeceğiniz bröşür, alışveriş merkezlerinde, fuarlarda, gazete ya da farklı medya kuruluşları ile dağıtılarak tercih edildiği zaman yeni müşteri kitlesine ulaşmak fazlasıyla kolay olacaktır.

Bröşürde Bulunması Gerekenler Nelerdir?

Bröşürlerde genellikle ürünlerinizin, hizmetlerinizin veya firmanızın profesyonel olarak çekilmiş fotoğrafları, ürünlerin ücretleri, kampanyalar, ayrıntılı bilgi, ile kampanya ayrıntıları gibi satışa ve tanıtıma fayda sağlayacak bilgiler bulunması gerekir.

Bröşür Çeşitleri Nelerdir?

Bröşürler çoğunlukla parlak veya mat kuşe ve 1. Hamur Kağıtlar kullanılarak üretilmektedir. 1. Hamur Kağıt, yapısı nedeniyle ofislerde tercih edilen yazıcı ve fotokopi kağıtlarıdır. Bröşür üretimi için tercih edilen kuşe kağıtları 90 ya da 350 gr arasında değişir. 1. Hamur kağıtları ise 80 veya 160gr arasında tercih edilmektedir.

Bröşür Tasarımı ve Basımı

Bröşür tasarımı müşterilerden ve ajanslardan baskıya uygun bir şekilde gelebildiği için firmaya gelen taslak tasarımı baskıya uygun hale geçirmek için grafik uygulaması da yapılmaktadır. Renk açısından hassas olan ürünler için, üretimi yapılacak bröşürlerde baskı öncesinde dijital ön izleme yapılması, işin düzenli yapılması için fayda sağlayacaktır.

İsteğe göre üretimi yapılan bröşür için müşteriler baskı aşamasında fikirlerini ve isteklerini dile getirebilirler. Müşteriler veya ürün için ihtiyaç duyulan bröşürlerin basımı ve hazırlığı fotoğraf ve ofset baskı kalitesine sahip dijital baskı makinelerinde pratik bir şekilde üretilmektedir.

brösür

Bröşür Sıkça Sorulan Sorular

Firmalarda ürün tanıtımı için kullanılan materyallere bröşür denir. Bröşür sayesinde müşteri hedef kitlesi firmanın verdiği hizmetten ve ürünlerden bilgi sahibi olarak firmayı tercih eder.

Bröşürler, alışveriş merkezlerinde, gazete ve medya kuruluşları ile dağıtılarak daha fazla müşteri kitlesine ulaşılmayı sağlar.

Bröşürün tercih edilme amacı firmaların ürün tanıtımını yaparak daha fazla müşteri kitlesi elde etmesini sağlar.

Bröşürde bulunması gerekenler; uzman bir şekilde çekilmiş fotoğraflar, ürün ücretleri, kampanyalar, ayrıntılı bilgi, kampanya ayrıntıları, satışa ve tanıtıma fayda sağlayacak bilgiler bulunması gerekir.