Ayaklı Poster Pano

Ayaklı Poster Pano Nerelerde Kullanılır?

Birden fazla çeşidi bulunan aylık poster pano malzemeleri çoğunlukla reklam yapılan fuar, kongre ile kültür merkezi, avm, sinema salonu gibi alanlarda kullanılmaktadır. Bunun aksine ayaklı poster pano cafe ile restoranlarda da kullanılır.

Değişik biçimlere sahip olan ayaklı poster panolar değişik boyutlarda da üretilmektedir. Çoğunlukla modern olan alanlarda şövale olarak isimlendirilen ayaklı poster panolar tercih edilir. Şövaleler sayesinde pano üzerindeki afiş kolaylıkla değiştirilir.

Farklı ebatlarda şövale çeşitlerinden herhangi biri seçildiğinde istenilen kitleye ulaşmak daha basit olacaktır. Sinema ve tiyatro gibi alanlarda film tanıtımı yapılırken ayaklı poster pano çeşitleri genellikle kullanılır. İç mekan için kullanılan bu pano çeşitleri yağışlı ve rüzgarlı hava şartlarında dış mekanlarda kullanılmaz.

Bunun nedeni ise dış mekan için uygun olarak dizayn edilmemiş olmalarıdır. Kötü hava şartlarına ya da güneşe maruz kalan panolar hava şartlarından dolayı deforme olabilir. Kötü hava şartlarına dayanıklı farklı ayaklı poster panolar tercih edilir. Değişik ebatlarda olan ayaklı panolar ikili veya tekli çeşitleri de bulunmaktadır.

İhtiyaca yönelik yapılan poster panolar sayesinde tanıtım yapmak oldukça kolay bir hal almıştır. Ayrıca ayaklı totem poster adı verilen ayaklı poster panolar imza günlerinde veya restoranların menülerinde tanıtım sağlamak amacıyla kullanılır. Boyut açısından kolayca dikkat çekilmesini sağlar.

Ayaklı Poster Pano Türleri

Tercih edilen poster pano çeşitleri birden fazla farklı alanda kullanılır. Farklı kullanım alanına hizmet eden ayaklı panolar kullanılacağı alana göre tasarlanarak uyum sağlar. Yuvarlak biçimde dizayn edilmiş olan ayaklı çeşitleri olduğu gibi dikdörtgen biçimde tasarlanmış olan ayaklı şekillerini de tercih etmek mümkün.

Reklam nedeni ile kullanılan bu panolar dikkat çekici özelliklerinden tercih edilmektedir. Bu nedenden dolayı tercih edeceğiniz panoya karar verdikten sonra, pano üzerindeki afişin kendini en iyi biçimde göstermesini sağlamaktır.

Bunun haricinde tek katlı Eko poster çeşidi de vardır. Tek kanatlı modellerin yanı sıra çift kanatlı modellerde bulunmaktadır. Klasik görüntüye sahip olan ayaklı panolar tek yüzeyli olabileceği gibi çift yüzeyli de kullanılmaktadır. Aynı zamanda boyutlarda farklılık gösterebilir.

Şövale tarzında dizayn edilmiş olan ayaklı poster panoları internet üzerinde de sipariş etmek kolaydır. Reklamın doğru kitleler tarafına ulaşılabilmesi için işin ehli olan kişiler tarafından yapılması daha doğru olacaktır.

ayaklı poster pano

Ayaklı Poster Pano Sıkça Sorulan Sorular

Ayaklı poster panolar reklam amaçlı kullanılır. Farklı biçimlere sahip olan ayaklı poster panolar farklı boyutlarda da üretilir.

Ayaklı poster panoların hem ön hemde arka yüzeyleri kullanılır. Yani çift taraflı kullanılan ayaklı poster panolardır.

Ayaklı poster panolar şuralarda kullanılır; fuar, kongre ve kültür merkezleri, avm ve sinema gibi alanlarda kullanılır.

Ayaklı poster panolar yağış ve fazla güneş ışınları karşısında dayanıksızlar dır.Hava şartlarına fazla maruz kaldığı vakit deforme olduğu görülür.