Reklam Verenlerin Sitesi alexa.com

Dünya’nın en çok ilgi gören internet sitesi sıralamasını oluşturan Alexa, Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan bir web analiz etme ve arama motoru optimizasyonu (SEO) araçları sunan bir internet şirketidir. Amazon firmasına aittir.

En basit haliyle internet yayın yapan siteleri belirlediği kriterlere göre ülkeler bazında ve dünya çapında analiz ederek sıralar. Alexa 1996 yılından beri faaliyet gösterdiği için oldukça eski ve büyük bir veriye sahiptir. Bu da Alexa’yı güvenilir kılmaktadır ve reklam verenlerin kararlarında etkili olmaktadır.

Alexa yaygın olarak bilinen kriterleri bulunmaktadır. Bir kişinin sitenize arama motorundan gelip gelmediği, aynı kullanıcının sitenize ne sıklıkla uğrandığı ya da sitenizde ne kadar vakit geçirdiğidir. Bu değerleri analiz ederek bir sıralama oluşturmaktadır.

Alexa, en güvenilir sıralamalardan birisini sunmaktadır. %100 doğru ölçüm verdiği söylenemez. Sonuçta Alexa da belirli kriterlere göre örnekleme yapıyor ve onun da hata payları bulunacaktır. Ancak yaklaşık olarak bulunabilecek en güvenilir kaynaklardan birisidir. Bu sebeple de reklam verenlerin ilgisini çekmektedir ve bir siteye reklam verilirken Alexa üzerinden sitenin sıralaması kontrol edilmektedir.

Alexa güncellemelerini 3 aylık ya da 6 aylık periyotlarla yapmaktadır. Günlük olarak da güncellenmektedir. Fakat yanlış algı Alexa’nın bir sitenin sıralamasını günlük olarak yükseltmesidir. Alexa aylık verilerini toplar, ardından bunları analiz ederek sıralamasını oluşturur. Kısacası Alexa verileri günlük alınan verilerle bir sitenin sıralamasını değiştirmez.

Alexa da bir sitenin sıralamasını görmek istiyorsanız bu linki tıklayabilirsiniz. 

Canon, Océ Arizona 2200 Serisini Tanıttı

Flatbed baskıda sınıfının en iyi kalite ve verimliliğine sahip yeni CanonOcé Arizona 2200 serisi, çok farklı materyaller üzerinde yüksek kalitede baskı ve sonlandırma özellikleriyle; daha kısa teslimat süresinde esnek ve ölçeklendirilebilir bir çözüm sunuyor.

canon-océ-arizona-2200-serisini-tanitti-6554

Görüntüleme çözümlerinde dünya lideri Canon Europe, baskı hizmetleri sağlayıcıları, güzel sanatlar baskısı üreticileri ve fotoğraf laboratuvarlarına yönelik ürettiği güçlendirilmiş, UV flatbed yazıcıların Océ Arizona 2200 Serisi’ni tanıttı. Baskı kalitesinden ödün vermeden kapasite artırımı ve çok yönlülük talebini karşılamak üzere tasarlanan Océ Arizona 2240, 2260 ve 2280 yazıcılar, baskı hizmeti sağlayıcılarının yeni pazar fırsatlarından yararlanmalarını ve daha geniş bir uygulama seçeneği aralığını keşfetmelerini sağlıyor.

Devamını okumak için tıklayınız…

Kaynak: signgraphic.com

Esko Kongsberg Kesim Makinesinin Randımanını % 80’e Kadar Artırıyor

Modernize edilmiş bir iş akışı, dijital sonlandırma makinelerini güvenilir tahmin, üretim planlaması, hızlı iş değişimleri ve çok daha fazlasını sunan akıllı bir yazılıma bağlıyor.

esko-kongsberg-kesim-makinesinin-randimanini--80e-kadar-artiriyor-4283

 

Günümüzde baskı şirketlerinin dijital sonlandırma departmanları, teslim sürelerini azaltma, küçük hacimli üretimleri akıllıca yönetme ve hem malzeme israfını hem de operatör performansını optimize etme mecburiyeti dolayısı ile büyük stres altında.

Tipik sonlandırma işlemlerinde en sık rastlanan sorun ekipmanların optimum düzeyde kullanılmaması: Çok fazla manüel adım olmasının ve kesim tezgahlarını ayarlamanın çok uzun sürmesinin yanı sıra işleri öncelik sırasına dizmek ve optimize edilmiş bir malzemeyi işlemek de her zaman mümkün olmuyor.

Devamını okumak için tıklayınız…

Kaynak: signgraphic.com

Xerox’un Drupa 2016 performansı dikkat çekiciydi

drupa_2016_xerox_technotoday-43137

 Drupa’da tanıtılan inkjet bobin baskı makinesi Xerox Trivor 2400; ofset kuşe kağıdı dahil birçok farklı medya üzerine baskı yapma özelliği ile fuarın en çok ilgi gören inkjet baskı makinesi oldu. Xerox Trivor 2400 ve Xerox Brenva HD’nin ezber bozan ve kendine yeni bir kulvar açan  özellikleri, dijital inkjet baskı teknolojisinin ulaştığı seviyeyi gözler önüne serdi.
Xerox, Drupa Fuarı’nda makine tanıtımından çok uygulama tanıtma stratejisi ile yer aldı. “Let the work flow” konsepti ile baskı uygulamaları 6 farklı konu başlığı altında (kitap baskısı, doğrudan posta/pazarlama, paketleme, fotoğraf, kişiye özel promosyon ve ticari baskı) tanıtıldı. Xerox; bu yaklaşımı ile matbaa ve baskı firmalarına yeni iş yapma ve geliştirme yollarını tanıtırken, mevcut işlerini nasıl daha farklı yapabileceklerini de göstermiş oldu.

Devamını okumak için tıklayınız…

Kaynak: technotoday.com.tr

Fujifilm drupa’nın Yıldızı Oldu

Fujifilm drupa 2016 Fuarı’nda, geniş format ve bobinden bobine ve tabaka dijital baskı makineleri ile az kimyasallı ofset baskı ürün konsepti Superia ve yeni ürünü kimyasalsız kalıp SuperiaZD’nin tanıtımını yaptı.

fujifilm-drupanin-yildizi-oldu-8504

drupa 2016 Fuarı’na katılan Fujifilm, 5 adet geniş format ve 4 adet bobinden bobine ve tabaka dijital baskı makinesi, az kimyasallı ofset baskı ürün konsepti Superia (kalıp, banyolama sistemi, baskı kimyasalları) ve yeni ürünü kimyasalsız kalıp SuperiaZD’yi sergiledi.

Devamını okumak için tıklayınız…

Kaynak: signgraphic.com

Akıllı billboard’lar otomobil modelini tanıyıp reklam gösterecek

Dijital dünyada sosyal medya etkisiyle hedef odaklı büyümesini sürdüren ve markalara önemli olanaklar sunan reklamcılık, teknolojik olanaklarla açıkhava reklamcılığına da yenilikçi uygulamalar getiriyor. Video analiz teknolojisinin önümüzdeki dönemde pazarlama ve reklam alanında zengin uygulamalarını göreceğiz. Detayları ortaya çıkan yeni bir hizmet, otoyollardaki otomobillerin marka ve modellerini anlayarak billboard’larda özel reklamlar görüntülemeyi mümkün kılacak.

billboard

 

“5 yaşındaki aracınızı yenilemeye ne dersiniz?”

Hedefleme konusunda video analiz teknolojisini kullanacak yeni sistem, offline reklamcılığa yeni bir soluk getirecek. Reklam panolarını, onu görecek sürücünün aracının marka, model ve üretim yılına göre özelleştirecek yeni servis, ağ teknolojisi şirketi Cloudian ile Japon reklam şirketi Dentsu‘nun işbirliğiyle geliştirildi. Bu yazdan sonra ilk olarak Japonya’da sunulmaya başlanacak “akıllı billboard araç tanıma sisteminin testleri başarıyla gerçekleştirildi. Ortalama bir trafik akışı içinde geçen araçların %94’ünü başarılı biçimde tanıyan sistem, aracı tanıdıktan sonra LED panoda 5 saniyelik bir hedefli reklam gösteriyor.

Devamını okumak için tıklayınız…

Kaynak: webrazzi.com

HP Latex 370 Baskı Makinesi Yeni İş Alanları Sunuyor

Yeni HP Latex 370 baskı makinesi büyük formatlarda üretim yapan grafikerlere yeni iş alanları keşfetmeye, çevresel sonuçları azaltmaya ve kar marjlarını arttırmaya yönelik olanak sunmaktadır.

hp-latex-370-baski-makinesi-6144

HP yeni HP 370 Lateks Baskı makinesini hızlı baskı makineleri ve küçük ila orta düzeyde baskı hizmetleri tedarikçilerine yönelik kolaylıkla genişletilebilen büyük formatlı baskı kabiliyetleri olanağını sağlamakta olup yeni uygulama alanları sunmaktadır. Aynı zamanda daha sağlıklı üretim alanı oluşmasına katkıda bulunmaktadır. Aynen 300 serisine ait diğer modeller gibi, yeni HP Lateks 370 baskı makinesinde de 831 HP lateks mürekkep kullanılmaktadır, bu mürekkep olağanüstü bir şekilde çizilmeye karşı dayanıklıdır. Bu üçüncü nesil lateks baskı makineleri bir önceki teknolojinin radikal bir şekilde terk edilmesini temin etmektedir. İspanya, Barcelona’daki yeni Grafikler Deneyimi Merkezinin resmi açılışı esnasında HP , HP Lateks baskı makineleri kullanılarak üretilen çeşitli tabela, teşhir ve duvar dekorasyon ürünlerini sergiledi.

Devamını okumak için tıklayınız…

Kaynak: signgraphic.com

MIMAKI’ye EDP’den Üç Büyük Ödül

MIMAKI, Avrupa’nın en prestijli dijital baskı ödüllerinden EDP Awards’tan, drupa 2016’da üç büyük ödül aldı. Ödüller, MIMAKI adına Mike Horsten’a takdim edildi.

mimakiye-edpden-uc-buyuk-odul-1988

Dünyanın lider geniş format inkjet baskı makineleri üreticisi MIMAKI, drupa 2016’ta düzenlenen EDP Ödülleri’nde (European Digital Press Association Awards) üç büyük ödülün sahibi oldu. MIMAKI UJV55-320 modeli, “3.20 Ebatlarında En İyi Geniş Format Rulodan Ruloya Baskı Makinesi”kategorisinde; MIMAKI UJF-7151 plus modeli “En İyi Direkt Objeye Baskı Makinesi”kategorisindeve MIMAKI TX300P modeli de “En İyi Rulodan Ruloya Tekstil Baskı Makinesi” kategorisinde ödüllerin sahibi oldu. Ödülleri, fuar kapsamında düzenlenen özel bir gecede MIMAKI adına, EMEA Bölgesi Pazarlama Müdürü Mike Horsten aldı.

Devamını okumak için tıklayınız…

Kaynak: signgraphic.com

Canon, Drupa 2016’da Dijital Baskının Sınırlarını Zorladı

Canon, Drupa 2016’da portföyündeki yenilikçi ürünlerini sergilerken, dijital baskıda gelinen son noktayı canlı örneklerle tanıttı. Ziyaretçiler Canon’un tüm baskı ürünlerini bir arada görüp inceleyebilme fırsatı yakaladı.

canon-drupa-2016da-dijital-baskinin-sinirlarini-zorladi-1206

Görüntüleme çözümlerinde dünya lideri Canon, 31 Mayıs – 10 Haziran tarihleri arasında Düsseldorf’ta düzenlenen drupa 2016 Fuarı’nda, kapsamlı ve giderek genişleyen portföyündeki teknolojik yeniliklerini sergiledi. Canon, baskı hizmeti sağlayıcılarının işlerindeki potansiyeli açığa çıkarmalarında onlara nasıl yardımcı olduğunu gözler önüne serdi.

Devamını okumak için tıklayınız…

Kaynak: signgraphic.com